AKP'DE BÜYÜK YOKLAMA!

AKP, Anayasa değişikliği konusunda teşkilatlar aracılğı ile seçmenni nabzını tutuyor.

ANKARA (ANKA)- Başkanlık sistemi ile ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşmeleri TBMM Genel Kurul’da devam ederken, AK Parti teşkilatları 81 ilde seçmenin nabzını tutuyor. Teşkilatlar seçmene, “başkanlık istemini nasıl anlatmalı” diye soruyor. Fikir alıyor. Sistemi tanıtacak kitap ve broşürler ise Meclis’te ki oylamalardan sonra çıkartılacak.

Anayasa değişikliği teklifinin, Genel Kurul’da görüşmeleri sürerken, AK Parti teşkilatları çalışmaya şimdiden başladı. Başkanlık sistemi ile ilgili anayasa değişikliği teklifinin Meclis’te referandum sayısı olan 330 ve üzerinde bir oy beklediklerini dile getiren AK Partililer, şimdiden sahaya inmeye hazırlanıyorlar.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; halka sistemi anlatmak için Genel Kurul görüşmelerini bekleyen AK Parti, teşkilatları hareketlendirdi. AK Parti bir taraftan anket çalışmaları yaparken bir yandan da, anayasa değişikliği teklifinin Meclis’te kabul edilmesi halinde seçmene, “başkanlık sistemini nasıl anlatalım” diye soruyor. Teşkilatlar seçmenin fikrini aldıktan sonra ve teklifin Genel Kurul’da kabul edilmesi halinde ise saha çalışmaları başlatacak. Seçmenin fikirleri doğrultusunda anayasa değişikliği ile kitap ve broşürler bastıracak.

ANKA’ya verilen bilgilere göre; saha çalışmaları Genel Kurul görüşmelerinden sonra başlayacak. Ancak, teşkilatların ise bu dönem farklı bir çalışma başlatarak, “Anayasa değişikliği teklifi Meclis’te kabul edilirse nasıl anlatalım” diye seçmene soruyor.

11 Ocak 2017 15:24 ANKA